20. KOROPTVÍ LAN – report z akce a fotogalerie

koroptvi_logo

Základní info – převzato z lanparty.cz:

Název akce:       20. KOROPTVÍ LAN
Pořadatel:     Zběsilá koroptev
Město:    Horní Studenec – okres Havlíčkův brod
Adresa:    Horní Studenec – místní sál
Odkaz na mapu:    maps.google.com
Datum konání:    začátek: pátek 05.04.2013 v 16 h
konec:    neděle 07.04.2013 v 12 h
Max. počet účastníků:    70   Vstupné Kč:  250
Hry:    CS 1.6; CSS; DotA; DEMIGOD, FLATOUT 2; UT; CoD2a4; Q3A; DoD; AoE2
Odkaz na web:    http://www.facebook.com/events/213375252141256/

Report z akce:

Dějství první – trampoty než jsme dorazili (pro zajímavost)

Vyjel jsem asi v 18:00 z Prahy. Když jsem najel na okruh, tak jsem si vzpoměl, že jsem doma zapoměl spacák a vracel se pro něj :(. Bylo domluveno, že se stavím prvně pro Šimona v Úvalech, tak si to tak štráduju a těsně před Úvalama si jdu natankovat. Po zaplacení nastartuju a vidím, že mám na palubce jakousi signalizaci, že něco nefunguje. Nevím o co jde, ale ten červíček pochybností tam je. Když vyzvedávám Šimona, tak ještě kontrolujeme, že když zabrzdím, tak to svítí a že svítí i světla. Vše se zdá být OK. Další zastávka byla u Tomáše v Českém Brodě a už byla docela tma (řekl bych tak něco kolem 19:00) a zdá se mi, že nějak blbě vidím na cestu. Když Tomáš nakládal komp tak to jdu zkontrolovat a ejhle – nesvítí přední světlo. No, po asi půl hodině pokusů se ukázalo, že tohle nepůjde, tak nás musel zachránit místní automechanik. Chvíli jsme laškovali s myšlenkou, že jedno světlo stačí a že nás stejně už tady asi nikdo kontrolovat nebude.

Ujedeme asi 1 km (nevyjeli jsme ani z ČB) a staví nás policie (ještě že jsme to světlo nechali spravit 🙂 ), p odrobím se dechové zkoušce a bez ztráty kytičky odjížídme dál směr Kolín.

V Kolíně nás navigace parádně vede, ale náhled se uprostřed silnice objeví nával hlíny a stromy – nelze prokačovat. Začínám mít své pochybnosti, jestli tenhle výlet byl dobrý nápad – těch signálu nejet dál bylo až příliš:

naval hliny a stromy naval hliny a stromy

Nakonec jsme ve zdraví dojeli :).

Dějství druhé – turnaje, občerstvení

V sobotu se odehrál turnaj v Counter-Strike 1.6, což není úplně můj šálek kávy (raději bych volil Counter-Strike Source). Týmy byly relativně vyrovnané – jen nám to trochu kazili Tuláci, což byl tým opravdu ostřílený a moc šancí nám nedali :). Byly tam nějaké problémy s verzemi, nicméně to by mělo být do příště vyřešeno (a prosím v zájmu všech, aby si dali příště říct).Škoda, že se neodehrál ten plánovaný turnaj v Unreal Tournamentu (99) – jednoduše na něj nezbyl čas, tak snad příště.

Co se týká občerstvení, tak tady není co vytknout – určitě jedna z nejlépe připravených akcí v tomto směru, co jsem kdy měl možnost absolvovat. Kuchyňka byla vybavená – bylo dost skleniček i hrníčků. K dispozici byl i celý sud s pivem (každý si dělal podle svého nejlepšího svědomí čárky) a samozřejmě spousta tvrdého. Hned vedle v místnosti přes chodbu fungovala klasická hospoda, kde bylo možné zakoupit pivo, panáky nebo drobné pamlsky.

V duchu toho nejlepšího na konec – na LAN se i grilovalo prase!!! Poctivě se o něj starali a pěkně mu celou dobu přitápěli – bylo naprosto vynikající.

Dějství třetí – vlastní LAN – celkové hodnocení akce

Předně musím pochválit i zvolené prostory jako celek – všichni měli dostatečně velký stůl, rozumnou židli, k dispozici byla velká sleeping area a několik stolů jen tak na relax a poklábosení. Ze zkušenosti za samozřejmost nepovažuju perfektní odvětrání prostor, ale přitom dostatečné teplo – zde to bylo naprosto ideálně vyvážené. Na tomhle si mnoho i profesinálních pořadatelů vylámalo zuby – na PG Challenge v Karlových Varech byla extrémní zima a seděli jsme tam v červenci zabalení ve spacáku a v Praze na Floře zase bylo takové horko, že tam lidi chodili ve spodním prádle.

Pokud bych měl něco vytknout, tak to byly problémy s Internetem (celý první den nešel) a možná i trochu jeho poddimenzování – bylo pro cca 30 lidí k dispozici jen 5Mbps/384Kbps. Šlo to, ale slušela by tomu větší rychlost (aspoň 10Mbps/1Mbps). Nicméně v sobotu byl vyměněn ADSL modem a Internet začal žít. V průběhu akce se začalo řešit i shapování (řízení provozu), tak by to mělo příště frčet výrazně lépe.

Na zvážení – v místě LAN nemá signál Vodafone ani Telefonica O2, T-Mobile údajně porytí má (ale asi to nebude nic zázračného). Pokud by někdo potřeboval být po dobu LAN na telefonu (pracovně), tak bude mít problém – doporučuju nastavit přesměrování na VoIP telefon a ten si vzít na akci s sebou (ten Internet by příště už neměl mít výpadky). Na druhou stranu – nikdo neopruzuje s nesmyslama a máte klid na hraní a relax.

Jak bylo výše uvdedeno, tak byly pořádány i turnaje a pořadatel se opravdu maximálně snažil, aby vše šlo pokud možno co nejlépe. Pomohla tomu i skladba lidí – všichni s kým jsem měl možnost mluvit nebo hrát byli opravdu fajnoví lidi.

Co se týká LAN jako takové, tak by asi bylo fér zmínit, že mám s LANkami 12 let zkušeností a byl jsem i na dvou největších LAN v ČR – PG Challenge (Karlovy Vary a pak OC Flora v Praze), kde bylo cca 700 lidí na každé – tedy mám s čím srovnávat. Typicky ale jezdím na LAN, kde je menší počet lidí – cca kolem 20, kde se všichni dobře znají (spolužáci ze školy a jejich přátelé). Přičemž za sebe, a shodl jsem se na tom i s Šimonem a Tomášem, hodnotímě LAN jako velice vydařenou a neváhal bych ji doporučit komukoliv kdo se chce pobavit s fajn lidma, zahrát hry a skvěle se občerstvit.

Fotogalerie z akce